Vahelaed jagunevad korterisisesteks ja korterite vahelisteks vahelagedeks. Sõltuvalt elamu arhitektuurist tarnime vahelagesid nii materjalidena kui ka elementidena. Reeglina saab elamu vahelae projekteerida elementidena. Erandiks on pööningukorrusega elamud, mille puhul fermi alumine vöö koos vahelae taladega moodustab vahelae.

Vahelaed arvutatakse kandevõimele, läbivajumisele ja vibratsioonile. Vahelae kandvaks osaks on vahelae tala, mille valik sõltub sildeava suurusest. Võib kasutada täispuitu, täispuidust ogaplaatidega ühendatud liittalasid, I-talasid, liimpuitu või Kertopuud. Suureavalistes vahelagedes kasutatakse koormuste vastuvõtmiseks ja ülekandmiseks liimpuit- ja / või terastalasid, mis omakorda toetuvad seintele või postidele.

Vahelae elemendi pealmiseks kihiks on niiskuskindel puitlaast- või OSB plaat, millele saab ehitusplatsil sõltuvalt ruumi kasutusotstarbest paigaldada kõik vajalikud kihid kuni parketi või keraamiliste plaatideni.
Vahelae elemendi alla ehk lakke tarnime roovid ja kipsplaadi või laelaudise, mis paigaldatakse ehitusplatsil peale eritööde lõpetamist.

Tehases toodetud vahelaeelementide maksimaalne laius on 2,4 m ja pikkus 9 m. Elementide maksimumõõdud on peamiselt määratletud transpordivahenditest tulenevate piirangutega, kuid arvestada tuleb ka tööohutusega nii tehases kui ehitusplatsil.